Nariams


Skelbimai
Meilė, Magija, Santykiai, Seksas, PsichikaŽirgų priežiūra
Alkoholis
Gyvūnai laisvės eroje

Atsakomybė

 

Įsigyti žirgą lengva - tiesiog nusiperki. Tačiau pradėti reiktų nuo savo požiūrio į žirgus ir ... nuo savęs. Žirgas - tai atsakomybė už jo fizinę ir psichinę sveikatą, už jo gyvenimą. Ar esi pasiruošęs tokiai atsakomybei? Reikia išmanyti žirgo laikymo sąlygas, šėrimo ir kanopų priežiūros dalykus. Jeigu visa tai patikėsi arklidės šeimininkui, tai ką jis bedarytų, tu vis tiek lieki atsakingas už viską, kas atsitiks su tavo žirgu. Geriausia turėti savo arklidę, nes rasti patikimus, tolerantiškus tavo pasirinkimui joti kuko arba be kamanų metodais žmones - yra sunku. Svetimose arklidėse tavo žirgas bus pastoviai veikiamas ten esančių žmonių bendravimo, kuris nušluos iki nulio visą tavo darbą su žirgu.

Tikėjimas

Kitas svarbus žirgo laikymo atsakomybės momentas yra tavo tikėjimas, nes teisingas požiūris į gyvenimą - garantija, kad tu savo elgesiu nenuskriausi ne tik žirgo, bet ir savęs. Kuo tiki šiame pasaulyje? Kodėl vieniems yra paprasta gyventi ir nekenkti kitoms gyvoms būtybėms, o kitiems - tai yra neįmanoma. Tavo tikėjimas parodo, ar tu turi kantrybę, ramybę, be ko neįmamomas laisvas jojimas, nes jeigu tu vis galvoji, kad žirgą galima mušti, nes daugiau nieko nebesugebi, tada tau per anksti bendrauti su laisvės simboliais - žirgais. Tikėjimas, kurio pagrindas - religija, taip pat gali arba pakenkti, arba padėti tavo požiūrio ir elgesio su žirgu vystymuisi. Religija, kuri gyvūnus laiko žmogaus maistu, nepadės rasti vidinės harmonijos nei savyje, nei santykyje su žirgu.

Sveikata

Tavo asmeninė sveikata turės didelės įtakos laisvo natūralaus jojimo metodui. Jeigu tu gyveni sveiką natūralų gyvenimo būdą, esi sportiškas ir treniruotas - tada problemų nebus, nes tau prireiks fizinių jėgų, ištvermės ir labai geros reakcijos, kurios neturi aptukę, nesimankštinantys žmonės. Tau teks daug bėgioti, naudoti savo ištvermę, jėgą, turėti daug energijos. Žirgas jaučia emocijas ir sugeria jas, todėl blogą nuotaiką, susierzinimą, depresiją turi palikti už arklidės durų, nes kitaip žirgas savo elgesiu pademonstruos tau tavo paties nuotaiką, o tu manysi, kad tai jis tavęs nesupranta ir neklauso. Grubūs, šiurkštūs, agresyvūs žmonės, yra potensialūs ligoniai, todėl laisvas bendravimas su žirgais jiems nesuprantamas ir labai sunkiai pasiekiamas, bet įmanomas. Kaip matai, bendravimas su žirgu - tobulu gamtos sutvėrimu, teikia asmeninį tavo paties kūno ir asmenybės tobulėjimą.

Ir neturėdamas žirgo gali daug pasiekti

Kas neturi žirgo, bet žada įsigyti, neturi leisti laiko veltui, o pasistengti sužinoti visą teoriją apie žirgo anatomiją, fiziologiją, psichologiją - tai labai padės suprasti, kodėl žirgų sportas negrįžtamai žaloja šiuos gyvūnus. Teorija padės praktikoje, kai iškils klausimų tavo darbe su žirgu.

Tavo žirgas turi jaustis esąs laisvas ir laimingas. Kai jau tiksliai žinosi, kad nepakenksi savo žirgui ir, kad žirgas tau yra ne priemonė, o tikslas, tada gali jį pirkti. Jeigu tavo įsitikinimai pateisina bruralų, žudantį ir žalojantį žirgus elgesį - nesitikėk, kad kada nors rasi kelią į žirgo sielą.

Negali būti pusiau - ištikima, pusiau - sąžininga, pusiau - nėščia, todėl tavo požiūris į žirgą, kaip į pramogą, mėsą ar priemonę, neleis žirgui pasitikėti ir matyti tavyje draugą.

Keisk požiūrį

Prieš perkant žirgą ir pasiryžtant mokinti jį natūraliuose santykiuose, tu turi suprasti, kad nebus rezultato, jeigu nekeisi savo požiūrio į šį pasaulį ir į patį save. Norint joti be kamanų, tu turi duoti sau žodį, kad neužlipsi ant žirgo tol, kol žirgo neįvaldysi nuo žemės, tol, kol įgysi pilną aiškumą apie savo žirgo ketinimus, elgesį, mąstymą ir pasitikėjimą tavimi. Kai išmoksi bendrauti su žirgu, kaip su draugu, ištikimu ir atsidavusiu, nejojant ant jo, tada atrasi savyje kitą žmogų, kurio net mintis žirgas skaitys ir stengsis išpildyti. Ir tik tada, kai neturėsi jokios baimės sėsti ant jo be kamanų ir išjoti į mišką, tada, ir tik tada, gali tai padaryti.

Laužyk kančios taisykles

Kaip tai padaryti? Skaityk ir laužyk į tavo galvą prikimštus, per amžius formuotus žirgo kankinimo metodus: konkūrą, lenktynes, išjodinėjimą. Kaip tai padaryti? Pats tapk laisvu, neprikausomu nuo visokių taisyklių, kaip reikia gyventi ar joti. Tapk laisvu, gėrį nešančiu, tada tau nereiks grandinių ir diržų, mušimo ir spardymo. Kai nesielgsi su žirgu, kaip su vergu, tai ir jis tavęs nebelaikys tironu.

Mąstyk, keisk kryptį

Keisk mąstymą, išsivaduok iš žirgą pavergusių žmonių nuomonių. Žirgas ir tu - esate laisvi, ir tik gerbiant vienas kito laisvę įmanoma vienas kitam tarnauti, bendrauti ir mėgautis gyvenimu šalia vienas kito. Visi gyvūnai, jų tarpe ir žirgas, yra šios planetos laisvi gyventojai, kaip ir tu pats. Jie turi savo gyvenimą, ir laimingi gali būti tik tarp savų!!!

Kas tu esi?

Užduok sau klausimą: kas tu esi - plėšrūnas ar žmogus? Žirgas yra žoliavalgis. Jam nereikia žudyti kitos gyvybės, kad pats galėtų gyventi. O kas esi tu? Žmogus yra tai, ką jis daro. Kas tavo nuomone stovi aukščiau gėrio lentelėje: žirgas, ramiai ėdantis žolę ir gyvenantis savo kaimenėmis prerijose ramų laisvą gyvenimą, ar žmogus, gaudantis tuos žirgus, kad paversti juos: pramogom, pinigais, ir žirgienos dešromis? Kieno tu pusėje?

Mes kiti

Prieš apsispręsdamas turi žinoti, kad yra daugybė žmonių, kuriems nereikia negyvų gyvūnų kūnų - mėsos, kad pavalgytų, nes jie nelaiko savęs plėšrūnais. Tu turi žinoti ir tai, kad daugybė žmonių nevartoja nei pieno, nei medaus, nei kokio kito gyvūnus išnaudojančio maisto ir yra visiškai sveiki, o su gyvūnais bendrauja lygiomis teisėmis - išminties ir patirties pagalba.

Tu turi žinoti, kad daugybė žmonių neturi nieko bendra su gyvūnų pramone nei buityje, nei maisto atžvilgiu, nei aplamai gyvenime, ir puikiausiai jaučiasi, nes toks jų pasirinkimas. Vienas tų žmonių esu aš. Mane supa į mane panašūs. Ir tave supa į tave panašūs. Jeigu mėgaujiesi dešromis, negi manai, žirgai šito nežino? Jeigu pakliūtum į žmogėdrų draugiją, ar gerai jaustumeisi žinodamas, kad jie ką tik valgė pietums tavo brolio mėsą? Žirgai tai jaučia. Keisk mąstymą. Tačiau žinok, kad tu nesi blogesnis, ar geresnis, jeigu valgai tai, ko nevalgo kiti, ar darai tai, ko nedaro kiti. Tu tiesiog kitoks.  Mes nesame vienas už kitą geresni ar blogesni, mes tiesiog įvairūs, ir ta įvairovė yra natūrali pasaulio biosfera ir... atranka.

Telepatija

Žirgai, kaip ir bet kokie kiti gyvūnai, turi nuostabiai išvystytus pojūčius. Jie - telepatai. Kas laiko šunis, kates, puikiai žino, kaip jie jaučia žmonių nuotaikas ir skaito mintis. Tu tik pamąstei aplankyti savo žirgą, o jis jau tai žino. Žirgai turi ir vaizdinę telepatiją, kuri labai pasitarnauja, apmokant juos atsigulti, atsisėsti ir t.t. Jeigu pradėsi maitintis sveikai ir valgysi tik augalinį maistą, žirgas jaus tai per tavo kvapą, tavo judesius, tavo garsus, o ir pats tapsi jaučiantis žirgą. Maistas, kuris yra mūsų skrandyje, daugeliui gyvūnų parodo - bijoti mūsų, ar ne. Tai labai padeda suprasti žirgą ir įgauti jo pasitikėjimą.

Ir vis dėlto prieš perkant žirgą dar kartą pamąstyk: kuo tu jam būsi? Kam jis tau reikalingas?

Išjodinėjimas

Yra prirašyti tomai knygų apie tai, kaip priversti žirgą judėti ir elgtis taip, kaip kažkam tai atrodė teisinga. Paskaityk ir įsigilink, kiek sugalvota pavadinimų: piaf, kordeo, piruet ir t.t., kad žirgui sukurti kančią, sunaikinti jį kaip asmenybę, ir žinai kodėl? Laisvėje žirgas yra nuostabus. Jo judesiai žmogų veikia ypatingai. Bėgiojantis laisvėje žirgas parodo gamtos grožio judesio stebuklus. Bet ateina padaras, kuriam laisvė - tik tuščias žodis, o žirgas - tik mėsos kalnas, ir atima iš žirgo laisvę, paversdamas jį savo vergu. Jis atima iš žirgo jo galimybę gyventi kaimenėje taip, kaip skirta Kūrėjo. Ar tu toks?

Bet toks žmogus dar nori ir to grožio, kurį turi laisvas žirgas. Tačiau nelaisvėje, kai ant žirgo kažkas užlipa ir verčia nešti, jis netenka savo judėjimo grožio. Kaip ir lakštingala narvelyje praranda norą giedoti... Ir žinai, kas vyksta toliau? Ogi žmogus prirašo tomus knygų apie tai, kaip geležies, diržų, elektros, suktukų ir kitų kankinimo priemonių pagalba išgauti grožį demonstruojančius žirgo judesius, ir pavadinti tai, kaip savo kankinimo "meistriškumo" nuopelną, nes jis, užsilipęs ant žirgo, mano, kad jį šito išmokė... Kas gali būti labiau apgailėtina?

Citata iš filmo http://zirgu-sportas.lt/haute_ecole_kas_tai : "Visi refleksai iššaukiami skausmo sužadinimu dirginant, tik dar didesniu ir dar gilesniu, nes čia naudojami laužtuvai. Tai tokia geležis, kuri žirgo burnoje sukelia paralyžuojantį, nepakeliamą skausmą. Galima teigti, kad be išvardintų skausmų ši geležis, spausdama gomurį, atjungia bet kokį žirgo pasipriešinimą. Aš sulyginčiau tai su mums žinomu danties skausmu: kišk geležį į atvirą danties nervą ir suprasi kančios matmenis, kuriuos kenčia žirgas. Be to, dar po žirgo smakru eina grandinė, kuri tiesiogiai liečia nervus ir sukelia siaubą. "
Visumoje tai rodo, kad žmogus yra visiškai bejėgis prieš žirgą, nes nesulaukia jokio paklusnumo, kol nepradeda gyvulio kankinti.

Knygos apie kankinimo metodus

Imu bet kurią knygą apie jojimą, ten - viskas apie žirgo anatomiją ir fiziologiją, bet tik truputį kitaip. Viskas pateikiama taip, kad tu galėtum prievarta priversti žirgą padaryti vieną ar kitą "gražų" judesį, kurį laisvėje jis daro pats. Pasirodo, visas tas mokslas apie žirgo sandarą nukreiptas tam, kad suprasti, kokias skausmą sukeliančias priemones kur įkišti, kad žirgui būtų sunkiau priešintis, nes jo kūne surastos jautrios vietos džiugina jojikus žinant, kad ten bus galima įtaisyti stipresnį skausmą sukeliančias kamanas, kad suvaldyti žirgą. Tam žirgams išlupami kai kurie dantys - kad nuo žąslų stipriau skaudėtų. Ar tu vis dar nori žirgo, kad galėtum joti?

Kitas

Visur klęsti fiziologinis bendravimas su žirgu. Žirgas laikomas kvailu padaru ir pavergiamas refleksų pagalba. Tau reiks tai pakeisti. Laisvas - natūralus bendravimas - tai bendravimas su žirgo dvasine ir protine konstanta. Jis mąsto, jeigu tau šito reikia... jeigu ir tu sugebi mąstyti.

autorius zirgu-sportas.lt

Naudoti svetainėje esančią informaciją galima, tik nepakeičiant straipsnio turinio, įdėjus veikiančią nuorodą į zirgu-sportas.lt ir turint leidimą.

Žirgai, žirgas, kumelės, eržilai, kumeliukai, kamanos, balnas, kantaras. Žurnalai, knygos, mokomieji filmai. Žirgų lenktynės